Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego
Filia w Łęczycy

99-100 Łęczyca, ul. Kaliska 13, tel./fax (0-24) 721-22-15
leczyca@pbw.lodz.pl

 

aktualności
-----------------------
KATALOG ON-LINE
-----------------------
prolongata wypożyczeń
----------------------
godziny otwarcia
-----------------------
historia i teraźniejszość
-----------------------
zbiory
-----------------------
usługi
-----------------------
nowości w zbiorach
-----------------------
prenumerata
-----------------------
graj w zielone
-----------------------
lokalizacja
-----------------------
regulamin
 

18.06 W dniu 10 czerwca Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy zorganizowała dla nauczycieli bibliotekarzy powiatu łęczyckiego wycieczkę szkoleniową do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjazd odbył się w ramach pracy sieci współpracy i samokształcenia na rok szkolny 2018/2019 i był podsumowaniem jej pracy. Fotorelacja.

18.06  W niedzielę, 9 czerwca dwie łęczyckie biblioteki: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Filia w Łęczycy i Miejska i Powiatowa Biblioteka w Łęczycy, zorganizowały rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz - "Rowerem na wesele"  do Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej. To już VII rajd, w którym wzięli udział czytelnicy, bibliotekarze i przyjaciele łęczyckich bibliotek. Ponad 30 osobowa grupa wyruszyła z łęczyckiego parku i kierowała się  drogą na Leśmierz. Następnie nasza trasa wiodła na Mętlew i Mierczyn, dalej do Tumu, a potem do Kwiatkówka. Na miejscu, w Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej, uczestniczyliśmy w inscenizacji  łęczyckiego wesela z końca XIX wieku. Występom zespołu Bałdrzychowianie towarzyszyła wystawa "Stuletni Skarbiec" Jana Kopki - gawędziarza, pszczelarza, emerytowanego strażaka, a przede wszystkim kolekcjonera przedmiotów codziennego użytku z XIX  i początków XX w. Jak przystało na wesele, uczestniczyliśmy również w poczęstunku, który przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Górze Św. Małgorzaty.
Serdecznie dziękujemy za gościnę Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej oraz wszystkim uczestnikom rajdu i zapraszamy w przyszłym roku! Fotoreportaż.

18.06 W czwartek 6 czerwca 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy odbyła się uroczystość wręczania nagród w XVII Powiatowym Konkursie Literackim "Łęczyckie strofy" organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy. Konkurs „Łęczyckie strofy" adresowany był do uczniów szkół podstawowych kl. IV-VIII, kl. III gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Łęczyckiego. Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Filia w Łęczycy i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w  Łęczycy. Zobacz wyniki konkursu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było samodzielne napisanie wiersza inspirowanego przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Łęczycy i Powiatu Łęczyckiego. Zobacz zdjęcia.Tematy zajęć dla uczniów realizowane w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy w roku szkolnym 2018/2019.ARCHIWUM