Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego
Filia w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Kilińskiego 37, tel./fax 042 215-26-70
pabianice@pbw.lodz.pl 

aktualności
-----------------------
KATALOG ON-LINE
------------------------
multimedia

-----------------------
prolongata wypożyczeń
----------------------
godziny otwarcia
-----------------------
historia i teraźniejszość
-----------------------
zbiory
-----------------------
usługi
-----------------------
nowości w zbiorach
-----------------------
prenumerata
-----------------------
regulamin
-----------------------
lokalizacja
 

 

24.05 Zajęcia czytelniczo-edukacyjne „Tam, gdzie mieszkają książki” z udziałem dzieci do lat 6 pod opieką rodziców przebiegały pod hasłem Święta Matki. Było wspólne czytanie wierszy, zabawa, ale był też czas na filiżankę herbaty. Zdjęcia ze spotkania.

24.05 Uczniowie klasy I c Gimnazjum w Piątkowisku umieścili w naszej bibliotece Kapsułę Czasu, zawierającą recenzję książki R. Riordana „Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej Pioruna”. Kapsuła została wykonana przez gimnazjalistów w ramach ogólnopolskiego projektu: Gra Czytelnicza „Między nami czytelnikami”, zorganizowanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Dziękujemy, że uczniowie wybrali Biblioteką Pedagogiczną w Pabianicach na miejsce zachowania Kapsuły. Obejrzyj zdjęcia.

23.05 Majowe wizyty przedszkolaków w bibliotece są jednym z elementów obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna XV edycja akcji "Drzwi otwarte dla Przedszkolaka" przebiega pod hasłem "Dobre obyczaje, czyli savoir-vivre dla dzieci". Na zajęciach maluchy poznają zasady właściwego zachowania się w domu, przedszkolu, na placu zabaw, podczas uroczystości rodzinnych i w czasie korzystania z komunikacji miejskiej. Wiele radości dostarcza dzieciom odgrywanie scenek, w których ćwiczą prawidłowe zachowania w stosunku do osób starszych, dorosłych i rówieśników. Zajęcia nadal trwają. Do tej pory uczestniczyło w nich 16 grup. Zobacz dwa zestawy zdjęć: fotorelacja 1 oraz fotorelacja 2.

16.05 Tydzień Bibliotek 2017 minął w Filii Pabianice pod znakiem popularyzowania czytelnictwa wśród uczniów. W dniu 15 maja odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom II Internetowego Quizu Czytelniczego oraz Powiatowego Konkursu „Story Jumper – tworzenie elektronicznej książki”. Oba konkursy stanowiły połączenie tradycyjnych elementów czytelniczych z nowoczesnymi technologiami komputerowymi. Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za współpracę. Fotorelacja ze spotkania. Zachęcamy też do obejrzenia nagrodzonych prac "Story Jumper".

16.05 VI edycja Konkursu "Piękno i różnorodność opisów przyrody w literaturze" organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego oraz naszą bibliotekę została rozstrzygnięta. Przeczytaj więcej i zobacz zdjęcia.

26.09 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki Pedagogicznej w Pabianicach w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2016/2017 oraz z tematami zajęć edukacyjnych dla uczniów i przedszkolaków.

 

 

ARCHIWUM

 


 

arrow4.gif (5188 bytes)
Strona PBW w Łodzi

stat4u