Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego
Filia w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Kilińskiego 37, tel./fax 042 215-26-70
pabianice@pbw.lodz.pl 

aktualności
-----------------------
KATALOG ON-LINE
------------------------
multimedia

-----------------------
prolongata wypożyczeń
----------------------
godziny otwarcia
-----------------------
historia i teraźniejszość
-----------------------
zbiory
-----------------------
usługi
-----------------------
nowości w zbiorach
-----------------------
prenumerata
-----------------------
regulamin
-----------------------
lokalizacja
 

 

24.05 Happening Czytelniczy „Zaczytaj się w Pabianicach” już za nami. Pogoda dopisała, uczestnicy również! Było wspólne głośne czytanie książek. Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytali: Starosta Pabianicki - Krzysztof Habura i Wiceprezydent - Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.  Czytali także samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, nauczyciele, bibliotekarze, uczniowie, przechodnie. W akcji bookcrossingowej uwolnionych zostało około 200 książek. Atrakcją Happeningu był pokaz zumby w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej pod kierunkiem instruktora Pawła Kasznickiego. Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę. Przebieg i atmosferę spotkania ukazują zdjęcia wykonane przez Emilię Chróścik oraz uczennicę Malwinę Sochę. Więcej informacji o happeningu w tekście.

10.05 Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy Internetowy Quiz Historyczny. Był on skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych powiatu pabianickiego. Na bibliotecznym Facebooku przez kolejne środy kwietnia i o określonej porze, publikowano po trzy zagadki dotyczące historii Polski Niepodległej. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Obejrzyj fotografie i przeczytaj kto zwyciężył.

Oferta działań i zajęć edukacyjnych PBW w Pabianicach na rok szkolny 2017/2018. Oferta wspomagania szkół i placówek oświatowych oraz Propozycje tematów zajęć edukacyjnych.

 

ARCHIWUM

 


 

arrow4.gif (5188 bytes)
Strona PBW w Łodzi

stat4u