Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego
Filia w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Kilińskiego 37, tel./fax 042 215-26-70
pabianice@pbw.lodz.pl 

aktualności
-----------------------
KATALOG ON-LINE
------------------------
multimedia

-----------------------
prolongata wypożyczeń
----------------------
godziny otwarcia
-----------------------
historia i teraźniejszość
-----------------------
zbiory
-----------------------
usługi
-----------------------
nowości w zbiorach
-----------------------
prenumerata
-----------------------
regulamin
-----------------------
lokalizacja
 

 

09.03 Uczniów klas VI i VII szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych powiatu pabianickiego zachęcamy do udziału w Quizie dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na bibliotecznym profilu Facebook w środy: 21 i 28 marca oraz 4 i 11 kwietnia między godziną 15.00 a 16.00 będą publikowane po trzy zagadki dotyczące historii Polski Niepodległej. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie zagadek i nadesłanie odpowiedzi pocztą elektroniczną na adres biblioteki pabianice@pbw.lodz.pl
Szczegółowe zasady Quizu do pobrania. Zapraszamy do udziału! Pamiętajcie - Startujemy 21 marca!

27.02 Obserwując coraz większe zainteresowanie dotarciem do wiedzy o mądrych, niosących wartości wychowawcze, a jednocześnie interesująco napisanych książkach dla dzieci – Wydawnictwo „Literatura” proponuje PREZENTACJĘ zatytułowaną „Wychowanie do wartości - współczesna polska literatura dla dzieci i młodzieży". Prezentacja jest skierowana do nauczycieli przedmiotów oraz nauczycieli bibliotekarzy. Spotkanie odbędzie się u nas w bibliotece 14 marca 2018 r. o godz. 14.30. Zachęcamy do udziału. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły przebiegu spotkania.

22.02 Uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych Powiatu Pabianickiego zapraszamy do udziału w Konkursie „Piękno i różnorodność opisów przyrody w literaturze”. Jest to już VII edycja działania popularyzującego czytelnictwo, organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Pabianicach we współpracy z naszą biblioteką. Szczegółowy Regulamin oraz Karta zgłoszeniowa do pobrania. Zachęcamy do udziału!

22.01 Zapraszamy do popularyzowania czytelnictwa poprzez niekonwencjonalną formę jaką jest sleeveface. Wspólnie z Siecią Bibliotekarzy Szkolnych Powiatu Pabianickiego organizujemy Konkurs Czytelniczo-Fotograficzny „Sleeveface – ubierz się w książkę”. Nauczyciele bibliotekarze są koordynatorami konkursu na terenie szkół. W ubiegłym roku zostali zapoznani z tematem podczas szkolenia, które miało miejsce w naszej bibliotece. Konkurs jest adresowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych, II i III klas gimnazjalnych oraz uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Zachęcamy do udziału. Szczegółowy Regulamin, Karta zgłoszenia oraz Oświadczenie Rodzica do pobrania.

Oferta działań i zajęć edukacyjnych PBW w Pabianicach na rok szkolny 2017/2018. Oferta wspomagania szkół i placówek oświatowych oraz Propozycje tematów zajęć edukacyjnych.

 

ARCHIWUM

 


 

arrow4.gif (5188 bytes)
Strona PBW w Łodzi

stat4u