Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego
Filia w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Kilińskiego 37, tel./fax 042 215-26-70
pabianice@pbw.lodz.pl 

aktualności
-----------------------
KATALOG ON-LINE
------------------------
multimedia

-----------------------
prolongata wypożyczeń
----------------------
godziny otwarcia
-----------------------
historia i teraźniejszość
-----------------------
zbiory
-----------------------
usługi
-----------------------
nowości w zbiorach
-----------------------
prenumerata
-----------------------
regulamin
-----------------------
lokalizacja
 

 

20.03 Uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu pabianickiego zachęcamy do udziału w Czytelniczym Quizie Internetowym. Na bibliotecznym profilu Facebook przez cztery kolejne środy kwietnia 2017 r.: 5; 12; 19 i 26, między godziną 12.00 a 13.00, będą publikowane po dwie zagadki, dotyczące literatury młodzieżowej. Zadaniem uczestników jest poprawne rozwiązanie zagadek i nadesłanie odpowiedzi pocztą elektroniczną na adres biblioteki pabianice@pbw.lodz.pl Szczegółowe zasady Quizu oraz lista książek do przeczytania. Zapraszamy do zabawy! Startujemy 5 kwietnia!

09.03 Nauczyciele bibliotekarze uczestniczyli w kolejnym spotkaniu „Sieci współpracy i samokształcenia”. Podczas spotkania ustaliliśmy termin i szczegóły dotyczące organizacji III Happeningu Czytelniczego „Zaczytaj się w Pabianicach”. W drugiej części odbyło się szkolenie pt. "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie", które przeprowadziła Małgorzata Ropęga – nauczyciel bibliotekarz PBW - Filii Pabianice. Fotorelacja.

14.02 Uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie „Story Jumper – tworzenie elektronicznej książki”. Konkurs łączy w sobie tradycyjne elementy z nowoczesnymi technologiami komputerowymi. Zachęcamy do udziału! Do pobrania Karta zgłoszeniowa oraz szczegółowy Regulamin.

13.02 Od marca w naszej bibliotece będą realizowane zajęcia z okazji Jubileuszu 500 lat Reformacji. Lekcje poprowadzi ks. Biskup Jan Cieślar. Zapraszamy zorganizowane grupy uczniów. Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu. Tematy i szczegóły na plakacie.

26.09 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki Pedagogicznej w Pabianicach w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2016/2017 oraz z tematami zajęć edukacyjnych dla uczniów i przedszkolaków.

 

 

ARCHIWUM

 


 

arrow4.gif (5188 bytes)
Strona PBW w Łodzi

statystyka