Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego
Filia w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Kilińskiego 37, tel./fax 042 215-26-70
pabianice@pbw.lodz.pl 

aktualności
-----------------------
KATALOG ON-LINE
------------------------
multimedia

-----------------------
prolongata wypożyczeń
----------------------
godziny otwarcia
-----------------------
historia i teraźniejszość
-----------------------
zbiory
-----------------------
usługi
-----------------------
nowości w zbiorach
-----------------------
prenumerata
-----------------------
regulamin
-----------------------
lokalizacja
 

 

18.03 Zajęcia warsztatowe dotyczące technik szybkiego czytania okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Licznie uczestniczyli w nich nauczyciele powiatu pabianickiego. Spotkanie przeprowadziła nauczyciel bibliotekarz Renata Stępnowska. Wszystkim bardzo dziękujemy z udział! Zobacz zdjęcia.

05.03 Uczniowie pabianickich szkół: SP nr 2 i 13 oraz SP w Szkole Zaradzyńskiej uczestniczyli w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, popularyzującym  czytelnictwo wśród uczniów i ich rodzin. Zmagania odbywały się na dwóch poziomach: uczniowie klas I-IV oraz V-VIII. W obu kategoriach poszczęściło się zespołom z pabianickiej „trzynastki”. Uczniowie tej szkoły zostali Mistrzami Powiatu Pabianickiego. Przed nimi 28 marca etap wojewódzki w Skierniewicach. Gratulujemy i trzymamy kciuki za awans do finału, który będzie miał miejsce 10 maja w Katowicach. Fotografie oraz tabele z wynikami etapu powiatowego w kategoriach: I-IVV-VIII

13.11 Wspólnie z Siecią Bibliotekarzy Szkolnych Powiatu Pabianickiego organizujemy Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona legenda polska”. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie polskich podań i legend, upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów oraz promocja zbiorów zakupionych przez naszą bibliotekę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV i V szkół podstawowych powiatu pabianickiego. Nauczyciele bibliotekarze są koordynatorami konkursu na terenie szkół. Szczegółowy Regulamin, Karta zgłoszenia, Oświadczenie RodzicaOświadczenie Nauczyciela oraz Metryczka do pobrania. Zapraszamy do udziału!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki Pedagogicznej w Pabianicach w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2018/2019 oraz z ofertą zajęć edukacyjnych dla uczniów i przedszkolaków.

 

ARCHIWUM


 


 

arrow4.gif (5188 bytes)
Strona PBW w Łodzi

stat4u