Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego
Filia w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Kilińskiego 37, tel./fax 042 215-26-70
pabianice@pbw.lodz.pl 

aktualności
-----------------------
KATALOG ON-LINE
------------------------
multimedia

-----------------------
prolongata wypożyczeń
----------------------
godziny otwarcia
-----------------------
historia i teraźniejszość
-----------------------
zbiory
-----------------------
usługi
-----------------------
nowości w zbiorach
-----------------------
prenumerata
-----------------------
regulamin
-----------------------
lokalizacja
 

 

28.03 Nauczycieli bibliotekarzy powiatu pabianickiego zapraszamy na spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia, które odbędzie się 5 kwietnia 2017 r., o godz. 14.30 w czytelni biblioteki. Podczas spotkania będzie miało miejsce szkolenie „Jak pisać, żeby nas czytali – podstawowa wiedza o zasadach dobrego pisania”. Podczas szkolenia Bartosz Józefiak – absolwent Polskiej Szkoły Reportażu, reporter współpracujący z „Polityką”, „Dużym Formatem” nauczy nas jak przygotować notatkę prasową, zainteresować wydarzeniem media, odróżnić dobry tekst od złego, jakich błędów unikać przy pisaniu krótkich komunikatów. Zachęcamy do udziału!

27.03 Uwaga! W dniu 6 kwietnia odbędzie się II etap Konkursu Czytelniczego „Piękno i różnorodność opisów przyrody w literaturze” realizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach we współpracy z naszą biblioteką. Uczestników konkursu ze szkół podstawowych zapraszamy na godz. 12.00, a gimnazjalistów na godz. 13.15. Test finałowy będzie miał miejsce w czytelni naszej biblioteki w Pabianicach, przy ul. Kilińskiego 37.

24.03 Od 13 marca realizowane są w bibliotece zajęcia z okazji Jubileuszu 500 lat Reformacji, zainicjowane przez Prywatne Liceum Ogólnokształcące Heureka oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską. Lekcje prowadzi ks. biskup Jan Cieślar, wykładowca Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Poruszana tematyka dotyczy reformacji w Europie oraz przedstawia wkład ewangelików w rozwój polskiej literatury. Do tej pory w spotkaniach uczestniczyli uczniowie: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Pabianicach. Fotorelacja ze spotkań.

20.03 Uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu pabianickiego zachęcamy do udziału w Czytelniczym Quizie Internetowym. Na bibliotecznym profilu Facebook przez cztery kolejne środy kwietnia 2017 r.: 5; 12; 19 i 26, między godziną 12.00 a 13.00, będą publikowane po dwie zagadki, dotyczące literatury młodzieżowej. Zadaniem uczestników jest poprawne rozwiązanie zagadek i nadesłanie odpowiedzi pocztą elektroniczną na adres biblioteki pabianice@pbw.lodz.pl Szczegółowe zasady Quizu oraz lista książek do przeczytania. Zapraszamy do zabawy! Startujemy 5 kwietnia!

26.09 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki Pedagogicznej w Pabianicach w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2016/2017 oraz z tematami zajęć edukacyjnych dla uczniów i przedszkolaków.

 

 

ARCHIWUM

 


 

arrow4.gif (5188 bytes)
Strona PBW w Łodzi

statystyka