Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego
Filia w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Kilińskiego 37, tel./fax 042 215-26-70
pabianice@pbw.lodz.pl 

aktualności
-----------------------
KATALOG ON-LINE
------------------------
multimedia

-----------------------
prolongata wypożyczeń
----------------------
godziny otwarcia
-----------------------
historia i teraźniejszość
-----------------------
zbiory
-----------------------
usługi
-----------------------
nowości w zbiorach
-----------------------
prenumerata
-----------------------
regulamin
-----------------------
lokalizacja
 

 

17.11 II Czytelnicza Sztafeta Szkół dobiegła do mety. Czytali dyrektorzy, bibliotekarze, nauczyciele, rodzice, samorządowcy, a przede wszystkim uczniowie. Ogółem w "wędrującym czytaniu" uczestniczyło ponad 4 tysiące osób z pabianickich szkół oraz szkół powiatu pabianickiego. Czytano w języku polskim, ale też „po angielsku”. Bardzo dziękujmy dyrektorom, bibliotekarzom, nauczycielom, uczniom za udział i zaangażowanie w realizacji pięknego, czytelniczego projektu. Zachęcamy do przeczytania sprawozdania ze sztafety oraz do zapoznania się ze szczegółowymi relacjami na bibliotecznym Facebooku, gdzie komunikaty z poszczególnych szkół były zamieszczane na bieżąco, w czasie trwania akcji tj. od 9 października do 15 listopada. Fotorelacje ze Sztafety są dostępne również na Dysku Google. Zapraszamy ponownie za rok, by wspólnie w takiej samej formie popularyzować czytelnictwo podczas III edycji Czytelniczej Sztafety Szkół.

20.10 Podczas październikowego spotkania Sieci Bibliotekarzy Powiatu Pabianickiego omawiano działania promujące czytelnictwo, zaplanowane do realizacji na pierwsze miesiące 2018 r. W drugiej części odbyło się szkolenie nt „Sztuka reportażu”, które przeprowadził Bartosz Józefiak – dziennikarz, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Fotorelacja ze spotkania.

19.10 Kolejne zajęcia czytelniczo-edukacyjne „Tam, gdzie mieszkają książki” odbyły się w kolorowej, jesiennej scenerii. Dla maluszków przygotowano kącik z książkami i miękkimi pufami. Było wspólne głośne czytanie wierszy i bajek, oglądanie książek oraz prezentacji multimedialnej. Milusińskim, ich mamom oraz babci bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spotkanie - mikołajkowe: 4 grudnia, godz. 15.00. O znakomitej edukacji przez zabawę świadczą załączone fotografie

Oferta działań i zajęć edukacyjnych PBW w Pabianicach na rok szkolny 2017/2018. Oferta wspomagania szkół i placówek oświatowych oraz Propozycje tematów zajęć edukacyjnych.

 

ARCHIWUM

 


 

arrow4.gif (5188 bytes)
Strona PBW w Łodzi

stat4u