Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego
Filia w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Kilińskiego 37, tel./fax 042 215-26-70
pabianice@pbw.lodz.pl 

aktualności
-----------------------
KATALOG ON-LINE
------------------------
multimedia

-----------------------
prolongata wypożyczeń
----------------------
godziny otwarcia
-----------------------
historia i teraźniejszość
-----------------------
zbiory
-----------------------
usługi
-----------------------
nowości w zbiorach
-----------------------
prenumerata
-----------------------
regulamin
-----------------------
lokalizacja
 

 

12.06 Sezon szkolny 2016/17 zamykamy działaniami promującą czytelnictwo, zorganizowanymi w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Podczas tej akcji czytaliśmy milusińskim w PM nr 11, natomiast u nas, w bibliotece czytaliśmy dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kłapciatek”. Zobacz zdjęcia

12.06 Podczas ostatniego przed wakacjami spotkania Sieci Współpracy i Samokształcenia kierownik filii dokonała podsumowania pracy Sieci w roku szkolnym 2016/17 oraz podziękowała nauczycielom bibliotekarzom za zaangażowanie i wspólną realizację działań popularyzujących czytelnictwo. Później odbyło się szkolenie z zakresu TIK pt. „Zaintryguj zdjęciem”, podczas którego Agnieszka Jaworska zapoznała uczestników z edycją fotografii w darmowych fotoedytorach online. Zdobyta podczas szkolenia wiedza z pewnością przyda się podczas wakacyjnych wojaży. Zobacz zdjęcia.

05.06 Wspólnie z uczniami kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pabianicach, ich wychowawczynią oraz szkolnym bibliotekarzem dołączyliśmy do Akcji Masowego Czytania "Jak nie czytam, jak czytam" zainicjowanej przez czasopismo "Biblioteka w Szkole". W czerwcu zeszłego roku dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, czytało jednocześnie prawie pół miliona uczniów: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie. Nasi goście czytali fragmenty ulubionych książek, a przy okazji opowiadali o swoich pasjach. Fotorelacja ze spotkania.

26.09 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki Pedagogicznej w Pabianicach w ramach wspomagania szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2016/2017 oraz z tematami zajęć edukacyjnych dla uczniów i przedszkolaków.

 

 

ARCHIWUM

 


 

arrow4.gif (5188 bytes)
Strona PBW w Łodzi

stat4u