Sejm RP ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, „naszego wielkiego rodaka zasłużonego w walce o wyzwolenie Polski spod jarzma komunizmu” – głosi uchwała.
Także Ministerstwo Edukacji Narodowej w zadaniach na rok 2020 dodało moduł edukacyjny związany z dziedzictwem kulturowym Jana Pawła II.


Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku PBW w Łodzi proponuje więc Państwu nauczycielom, bibliotekarzom, dyrektorom placówek oświatowych, stworzony przez siebie portal, gdzie można umieszczać informacje o inicjatywach związanych z Rokiem Świętego Jana Pawła IIi, organizowanych w Waszych bibliotekach, szkołach, przedszkolach.

Chcemy, aby było to miejsce promocji Waszych imprez, ale także wymiany inicjatyw, dzielenia się pomysłami.


Prosimy o nadsyłanie informacji na adres:
wicedyrektor@pbw.lodz.pl

Zapraszamy!

 

 

Zapraszamy uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz do szkół średnich
z terenu województwa Łódzkiego

do udziału w konkursie

KSIĄŻKA MÓWI

Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa przez poznanie twórczości
Karola Wojtyły późniejszego papieża Jana Pawła II

organizatorami konkursu są:
Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego
oraz Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach
przy współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim i Biblioteki Pedagogicznej
w Sieradzu.

Zobacz REGULAMIN KONKURSU

oraz

PROPOZYCJE LEKTUR DO KONKURSU

 

  

 


Jan Paweł II - bibliografia (wybór publikacji ze zbiorów PBW w Łodzi)


KONKURS
Sejm polski ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. 
Od 2 lipca do 15 października, w każdy czwartek o godzinie 10.00-tej na Facebooku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi (https://www.facebook.com/pbwlodz/) będzie publikowane pytanie.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 października w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.Urząd Marszałkowski w Łodzi uruchomił stronę poświęconą Janowi Pawłowi IIFilia PBW w Kutnie:

  • Popularyzuje postać JPII i jego spuściznę poprzez udostępnianie na Facebooku informacji o obchodach, udostępnia posty Centrum Myśli Jana Pawła II (dokumenty, myśli, wirtualna wystawa).
  • Okolicznościowy „Quiz papieski” – dotyczący życia i działalności JP II.
  • W wypożyczalni biblioteki przygotowano wystawę książek poświęconą JPII.Filia PBW w Zgierzu:

  • Interaktywny test wiedzy na temat życia Jana Pawła II
  • Projekt „Wirtualny bibliotekarz na chodzie – Szlakiem Jana Pawła II”.
  • W nawiązaniu do podróżniczych pasji Jana Pawła II, Filia PBW w Zgierzu wraz z uczestnikami sieci współpracy i samokształcenia zrealizowała projekt, którego efektem były turystyczne rekomendacje, inspirowane podróżami Karola Wojtyły. Wirtualny spacer szlakiem Jana Pawła II odbył się na Facebooku w formie prezentacji (opis + zdjęcia) miejsc, które odwiedził Papież.
  • Wystawa biograficzna „Jan Paweł II” prezentująca książki nt. życia i nauczania Jana Pawła II. Ekspozycja była dostępna w holu przed biblioteką oraz zaprezentowana w formie fotografii na Facebooku.


Urząd Marszałkowski w Łodzi zbiera wspomnienia związane ze św. Janem Pawłem II.
Każdy może wpisać swoją relację w formularzu dostępnym na portalu.Wirtualny spacer po domu rodzinnym Jana Pawła IIWirtualna podróż śladami Jana Pawła IICentrum Jana Pawła II - Nie lękajcie się!
Wortal Jana Pawła II Wielkiego - Pokolenie JP2

 


 


 


 


  
 

 

Opracowanie & webmastering: JJ & MP © 2003-2020