godziny otwarcia    |    regulamin    |   struktura organizacyjna    |    historia    |   zbiory    |   usługi    |   SIGLUM

Prolongata wypożyczeń
Kontakt i lokalizacja 

Katalogi
on-line
 

 

 

 Godziny otwarcia:   poniedziałek 14.00 - 19.00    wtorek - piątek 9.00 - 19.00

 

 

 Blog
bibliotekarza
PBW

 

Adnotowany przegląd prasy pedagogicznej i psychologicznej

 

PAŹDZIERNIK  2020

 • Adaptacja z muzyką w tle / Katarzyna Forecka-Waśko. // Wychowanie w Przedszkolu. – 2020, nr 7, s. 8-11.

  "We wrześniu drzwi przedszkola otwierają się dla dzieci. Powitamy nowych przedszkolaków, dla których rozpocznie się proces adaptacji do nowego miejsca, nauczycieli, koleżanek i kolegów. (...) Pierwsze spotkania z muzyką zarówno w przypadku dzieci nowo przybyłych, jak i starszych przedszkolaków powinny zatem ułatwiać i wspierać realizację zabaw o charakterze integracyjnym." 

   Zobacz
 • Edukacja hybrydowa / Joanna Obuchowska. // Życie Szkoły. – 2020, nr 6, s. 46-48, 50.

  "Zaczynamy nowy rok szkolny, nie wiedząc, co nam on przyniesie. Doświadczenie ubiegłego roku szkolnego pozwala wyciągnąć wnioski, dokonać ewaluacji, przyjrzeć się światu kształcenia z zupełnie nowej perspektywy." 

   Zobacz
 • Filmo(lo)ve lekcje, czyli zróbmy sobie film / Joanna Krzemińska. // Polonistyka. – 2002. nr 5, s. 54-56.

  "Jednym z nieodłącznych elementów edukacji polonistycznej są filmy. (...) Dzięki korespondencji między różnymi tworzywami łatwiej młodym ludziom zrozumieć istotę omawianego problemu. Warto jednak iść o krok dalej i stać się twórcą." 

   Zobacz
 • Formuła koncertów rockowych jako tekstów kultury / Marta Mielcarek. // Język Polski w Szkole Podstawowej. – 2020/2021, nr 1, s. 77-85.

  "Autorka omawia elementy komunikatu rockowego, przedstawia koncert jako strukturę teatralną i proponuje wykorzystanie muzyki rockowej w celach dydaktycznych." 

   
 • Jak pracować nad odpornością psychiczną i czego na pewno nie robić / Amy Morin ; rozm. Elżbieta Filipow. // Charaktery. – 2020, nr 10, s. 40-45.

  "Z Amy Morin (psychoterapeutka, licencjonowana kliniczna pracowniczka socjalna, wykładowczyni psychologii na Northeastern University, autorka wielu książek) rozmawia Elżbieta Filipow." 

   Zobacz
 • Oddychanie przez usta – dlaczego to bardzo zły nawyk? / Katarzyna Socha. // Bliżej Przedszkola. – 2020, nr 9, s. 21-23.

  "Stale otwarta buzia u dziecka powinna zaniepokoić czujnego rodzica, jak również nauczyciela. Najwłaściwszy sposób oddychania to pobieranie powietrza przez nos." 

   Zobacz
 • Organizowanie zebrań z rodzicami / Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz. // Życie Szkoły. – 2020, nr 6, s. 10-15.

  "Wrzesień to czas, kiedy wielu nauczycieli dostaje pod swoje skrzydła nowe dzieci, z którymi będzie spędzało kolejne kilka lat. Jest to duże wyzwanie i odpowiedzialność. Trzeba bowiem nie tylko nawiązać pozytywne relacje z uczniami, lecz także opracować metody i formy pracy z rodzicami." 

   Zobacz
 • Z komiksem do szkoły / Michał Traczyk. // Język Polski w Szkole Podstawowej. – 2020/2021, nr 1, s. 87-96.

  "Artykuł zawiera tytuły komiksów przybliżających czytelnikom tematy takie jak: Holokaust, konflikty zbrojne, choroba i życie w jej cieniu, emigracja, biografia, szukanie własnych korzeni, śmierć." 

   
 • „Zarażenie” afektywne, czyli jak przekazujemy sobie emocje / Piotr Kwiatek. // Charaktery. – 2020, nr 10, s. 34-39.

  "Emocje nadają życiu smak. Czasem jednak sprawiają, że wpadamy w panikę, poddajemy się cudzym nastrojom. Kto jest bardziej podatny na takie afektywnie „zarażanie” i do czego to prowadzi?" 

   Zobacz
 • Życie jest zmianą – jak nie poddać się kryzysowi adaptacyjnemu w czasie epidemii / Agnieszka Wentrych. // Bliżej Przedszkola. – 2020, nr 9, s. 32-34.

  "Epidemia koronawirusa bardzo pozmieniała nasze codzienne życie. Wymusiła na nas rozwinięcie nowych nawyków i przyzwyczajeń, podporządkowywanie się rozmaitym restrykcjom, szczególnie tym dotyczącym kontaktów międzyludzkich. (...) Musieliśmy przywyknąć do tych zmian. Musiały przywyknąć do nich także nasze dzieci." 

   Zobacz

 

Dostęp sprawdzono 02.10.2020 r.  
 

 


Filia w Kutnie

 
Filia w Łęczycy

 
Filia w Pabianicach

 
Filia w Zgierzu

 
Muzeum Oświaty

-------------------------